Obrúčky a ich trendy

 

Symbolom každej spečatenej lásky je obrúčka. V jednom malom šperku sa ukrýva osud dvoch zamilovaných ľudí, ich vzájomné city a spoločný život. Vďaka obrúčke všetci naokolo vidia, že práve táto dvojica je pre seba vyvolená. Obrúčkou sa zamilovaní pýšia, preto by malo byť jej prevedenie vybraté veľmi zodpovedne.
Na trhu je dnes dostupný široký sortiment prstienkov. Obrúčky sú ich špecifickou formou, ktorá je zvlášť dolaďovaná pre každého zákazníka. Model je prispôsobovaný rozmerom prstenníka ženícha a nevesty. Obrúčka sa skracuje, prípadne sa uberá z jej hrúbky tak, aby bola docielená jej maximálna vhodnosť pre nositeľa.

 

Materiály, povrchy
Snúbenci majú možnosť výberu z veľkej ponuky prevedení obrúčok zo žltého a bieleho zlata a ich kombinácie. Povrchy obrúčok sú upravované rôznymi metódami. Najčastejšie sa však stretávame s lesklými, pieskovanými a matovanými obrúčkami. Dostupné sú aj prstienky s kombináciou týchto úprav, ktorá vytvára rôzne vzory vonkajšieho povrchu obrúčky.
Súčasťou veľkého množstva modelov obrúčok sú rôzne kamienky. U niektorých je nimi dokonca vyložená časť povrchu, čím sú vytvárané mnohé vzory. Ak sa vám páči prevedenie obrúčky bez kamienka, ale vy ho tam chcete mať, kamienok či dokonca briliant je do prstienka možné dodatočne vložiť.

 

Gravírovanie
Veľmi obľúbenou úpravou obrúčky je gravírovanie. Na vnútorný povrch je možné vygravírovať rôzne nápisy či značky. Najčastejšie si snúbenci vyberajú gravírovanie mena alebo iniciál milovanej osoby, dátum svadby či rôzne mottá o láske.

 

Aké sú dnešné trendy?
Nielen podľa módnych časopisov, ale aj podľa samotných klientov klenotníctiev sú dnes najpopulárnejšie obrúčky z kombinácie žlté a biele zlato. Množstvo klientov siaha po kombinácií matného a lesklého povrchu zlata. Čoraz obľúbenejšie sa stávajú aj obrúčky s kamienkami. Ak sa partneri pri výbere obrúčok nezhodnú, ničím výnimočným nie je výber dvoch rozdielnych vzorov. V tomto prípade však snúbenci siahajú po gravírovaní, vďaka ktorému bude jasné, že práve tieto dve obrúčky patria k sebe.