Oceľové šperky - aletrnatíva k strieborným šperkom

 

Medzi naše posledné šperky patria oceľové šperky, ktoré patria medzi najúspešnejšie módne trendy posledných rokov. Tieto šperky sa vyrábajú z kvalitnej nehrdzavejúcej chirurgickej ocele. Oceľ si svoju popularitu zaslúžila vďaka tomu, že je dostatočne pevná, odolná voči korózií, je hypoalergénna, neoxiduje rýchlo a je odolná voči poškriabaniu. Oceľ je vhodná pri výrobe trvácnych, nezávadných a moderných šperkov.
V 18. storočí sa začali vyrábať výrobky z ocele, používala sa aj v medicíne na výrobu nekorodujúcich nástrojov, pričom oceľ obsahovala minimálne 10% kremíka.
Pre šperkárov je najvhodnejším materiálom 316l steel, pretože odoláva korózií, nevyvoláva alergické reakcie a neobsahuje nikel. Tento kov sa vďaka týmto funkciám využíva pri výrobe piercingov a šperkoch, ktoré sa osadzujú priamo do ľudského tela.
Cena týchto šperkov je výrazne nižšia, oveľa dostupnejšia, ako strieborné a zlaté šperky.
Čo sa týka ich udržiavania a zaobchádzania s nimi, platí, že ak ich nebudete vystavovať znečistenému prostrediu a budete s nimi zaobchádzať šetrne, tak sa čisteniu vyhnete na dlhšiu dobu. Je dôležité sa vyhýbať iným chemickým prostriedkom, ako je mydlo. To napríklad znamená, že pri umývaní riadu by ste si mali dať prsteň, náramok dole, aby nedošlo ku kontaktu s chemickými prostriedkami, ktoré ho poškodzujú. Pozor si však dávajte pri oceľových šperkoch, ktoré sú zdobené kamienkami, pretože pri častom umývaní vodou môže dôjsť ku ich následnému vypadnutiu. Najvyššiu pozornosť v starostlivosti o váš klenot by ste mali venovať, ak je oceľový šperk kombinovaný s inými kovmi. Taktiež sa odporúča nenosiť v jednom uchu viac náušníc a ozdôb z chirurgickej ocele, pretože ich váha môže preťažiť a poškodiť chrupavku a tkanivo ucha.

 

 

 

 

Autor: vladiesblog.blogspot.sk